Květinová výzdoba kostela

Květinová výzdoba je krásnou službou nejen pro naše farníky či návštěvníky kostela, ale především pro Pána Ježíše, který je stále přítomný. Proto je tato služba velmi důležitá a je třeba uvědomit si krásu i zodpovědnost z této služby vyplývající. Rozpis služeb najdete na těchto stránkách. Pokud si někdo potřebuje službu vyměnit, ať také tuto změnu oznámí sestře Václavě.

Nově lze využít také diskusní okénko na této stránce, kde můžete sdílet vše kolem květinové výzdoby včetně nabídky a poptávky květin.

Diskuse

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Květinová výzdoba kostela

Náplň služby:

• Během pátku nebo soboty vyzdobit kostel květinami
  • Vše potřebné najdete v poslední skříni v sakristii. Dekorační houby - florex jsou za oltářem. Pokud něco chybí nebo se rozbije, hlaste to prosím sestře Václavě
  • Vyhodit staré květiny a vynést je na faru do popelnice. Umýt vázy a uklidit je do skříně
  • Použité houby florex vždy vypláchneme a dáme vyschnout, nikdy nevkládáme mokré houby do skříně!
  • V horkých letních měsících  pokud možno nepoužíváme florex (květiny rychleji zahnívají a voda páchne)
  • Při vkládání květin do váz odstraňujeme ze stonků spodní listy, aby ve vodě nehnily
  • Jestliže využíváme florex v letním období, musíme přijít alespoň jednou v týdnu a vyměnit vodu ve vázách, neboť zapáchá
  • Dáváme pozor na ubrusy - jsou nové a hezké, proto vázy podkládáme mističkami
  • Zanecháme po sobě pořádek: v kostele, v sakristii (vynést odpadky a dát do koše nový pytel) a za oltářem. Kdo bude mít čas, utře prach a zamete podlahu v sakristii
  • V kostele během týdne nezapomeneme zalévát květiny a připadně výměnit vodu ve vázách (lze někoho poprosit)

Pokud máte zahrádku a na ní květiny, můžete je nabídnout jiné skupině, která má právě službu.

Jestliže vám termín služby nevyhovuje,

VČAS SI JI PROSÍM ZAMĚŇTE S JINOU SKUPINOU

a oznamte změnu sestře Václavě